Ziraat Bankası Başak Kart Nedir Ve Nerelerde Kullanılır

Tarımsal faaliyetlerde zaman zaman ciddi bir finansal desteğe ihtiyaç duyulabilir. Herhangi bir ürünün yetişeceği sezona hazırlanırken veya yeni bir ürün ekmeye başlarken tohum, zirai ilaç gibi materyallere ihtiyaç vardır ve bunlar ciddi anlamda pahalı olabilmektedir. Ayrıca hayvancılık faaliyetleri için gerekli olan yem, ilaç gibi ürünler için de yüksek ücretler ödemek gerekebilir.

Ziraat Bankası Başak Kart Nedir Nerelerde Kullanılır

Başak Kart

Tüm bu masrafları karşılamak için kolay geri ödeme seçeneklerine sahip banka kredileri kullanılabilir. Tarım faaliyetlerine destek amacıyla kurulmuş olan Ziraat Bankası, 150 yıla yakın bir süredir çiftçiye finansal destek sağlamaya devam ediyor. Son yıllarda yürürlüğe koyduğu Başak Kart tarım ve hayvancılık faaliyetleri için büyük bir destek sağlamakta.

Başak Kart Nedir?

Öncelikle Başak Kart’ın bir kredi kartı olmadığını belirtmek gerekiyor. Bu kart yalnızca ATM’lerde veya anlaşmalı işletmelerin post cihazlarında kullanılabilmekte. Yani sonradan büyük masraflara sebep olacak kontrolsüz bir harcama yapmak mümkün değil. Başak Kart ile tarım ve hayvancılık için gerekli ürün/hizmetleri satın almak mümkün olabiliyor.

Kartın faiz oranları oldukça düşüktür. Ayrıca erken ödemelerde faizsiz dönem avantajlarından yararlanma imkânı da mevcut. Kartın imkânlarından yararlanmak için Ziraat Bankası Başak Kart Nerelerde Kullanılır araştırmanız gerekiyor. Başvurunuz onaylandıktan sonra 1000-100.000 TL arası sizin belirlediğiniz bir limit kartınıza yüklenecektir. Başak Kart’tan yararlanmak için herhangi bir kart ücreti ödemeniz de gerekmiyor.

Başak Kart’ı Hangi İşletmelerde Kullanabilirim?

Belirtildiği üzere Başak Kart tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle ilgili işletmelerin post cihazlarında tanımlıdır. Yem, fide, tohum, zirai ilaç, hayvan ilacı tedarikçilerinde, veteriner kliniklerinde ve bitki ıslah hizmetlerinde bu kartı kullanabilirsiniz. Ayrıca başta Opet ve Sunpet olmak üzere birçok benzin istasyonunda da traktör gibi tarım araçlarınız için geçerli olan benzini Başak Kart ile alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Tüm Bankaların Günlük EFT Üst Limitleri Nelerdir Detaylı Liste

Başak Kart başvurusu yapmadan önce bir gider hesaplaması yapmanızda fayda var. Tarımsal faaliyetlerinizi gösteren belgelerle Ziraat Bankası’na başvurabilir ve belirlediğiniz limit dâhilinde kullanabileceğiniz kartı kısa sürede edinebilirsiniz. Başvuru yaptığınız banka şubesinde Ziraat Bankası Başak Kart nerelerde kullanılır hakkında tarafınıza detaylı bir bilgi verilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ