Verge Coin Nedir Ve Diğer Kripto Paralardan Farkı Nedir

Son dönemde adından sıkça bahsedilen ve oldukça hatırı sayılır kazançlar sağlayan kripto para birimleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bu yazımızda Verge Coin Nedir Ve Diğer Kripto Paralardan Farkı Nedir konulu makalemizi inceleyeceğiz.

Verge Coin Nedir

Verge Coin Nedir?

Verge Coin, kullanıcı için anonimlik ve gizlilik odaklı kripto-para birimidir. Bitcoin (Bitcoin Nedir Temel Düzeyde Bilgilendirme için linke tıklayınız.) kullandığı teknolojide, adem-i merkezileştirilmiş kripto-para oluşturma sistemini benimsemişken, Verge Coin, işlemleri tamamen anonim hale getirerek daha da güvenli hala getiriyor. Bu para birimi hemen hemen izlenemez ve Verge kullanıcıları anında kişisel bilgileri kullanmadan isimsiz olarak işlem yapabilirler.

Verge Coin

Bu Nasıl Mümkün Olur?

Verge Coin, Ip adresinizi ve coğrafi konumunuzu ve daha birçok kişisel verilerinizi gizlemek üzere Tor ve I2p gibi sizi korumaya odaklı hizmetlerin üzerine kurulu yüksek düzeyde gelişmiş blok zincir teknolojisi kullanmaktadır. R S K teknolojisinin yakın zamanda aktif bir kullanımı olmasıyla birlikte Verge-Coin, kullanıcıların bütün gizliliğini korurken akıllı sözleşmelerin işlevselliğini ortaya çıkartacak ve bu özellikleri bir araya getiren ilk kripto-para birimi olacaktır.

Verge Yerine Neden Vpn Kullanmıyoruz?

Sanal Özel Ağ (VPN) ile iletişim kurarken, sadece şifrelenmiş kısmı sizden vpn kullanıcısına gidiyor ve burada iletişim yine korunmasız hale geliyor. Vpn sahibi istediği zaman bilgileri paylaşabiliyor. Bu nedenle, VPN hizmet sağlayıcınızın işlemlerinizle ilgili bilgileri, kayıtları ve kayıtların açıklanmadığı konusunda güven sağlar. Fakat Verge ile kullanıcı, gizliliğinin korunması için sizi herhangi bir üçüncü tarafa güvenmek zorunda bırakmamaktadır.

Verge Coin’i Diğer Kripto Paralardan Ayıran Özellikleri Nelerdir?

Kripto para piyasasında 1500’den fazla para vardır. Bunlar çeşitli yönleriyle birbirlerine benzerlik göstermektedirler. Verge’yi onlardan ayıran özellikleri ise:

  • Verge, yapılan işlemlerde kişinin verilerini gizli tutarken, aktarılan diğer bilgileri halka açık bir blok zincirde görülmesini sağlar.
  • Verge, RSK teknolojisinin gelecekteki uygulaması ile birlikte, birbiriyle bütünleşmiş akıllı sözleşmeler işlevselliğine sahip ilk gizlilik odaklı kripto para birimi olacaktır.
  • 30 saniyelik bloklar sayesinde Verge işlemlerini hızlı bir şekilde yapmaktadır.
  • Verge, kendine özgü masaüstü ve mobil cihazlar için cüzdan oluşturmuştur.
  • Maksimum üretim adeti sabittir. Bunun piyasaya sürülüş şekli de sabit bir şekilde yapılmaktadır. Böylece arz, daha adil dağılır, pazardaki manipülasyon engellenir ve düzenli bir ödeme yapılabilir.
  • Verge, blok zincirde birden çok algoritma kullanmaktadır. Bu sayede birbirinden farklı madencilik cihazlarıyla madencilik yapmak mümkündür.
  • Wraith Protokolü, gerekirse özel defterlerdeki işlemlerin kolayca gizlenmesini mümkün kılarken, şeffaflığa değer veren ve kayıt tutulan kişiler için kamuya açık cüzdanlar arası işlem yapma seçeneğini de kolaylaştırır.

Verge XVG Coin

Verge  Coin Alabileceğiniz Türk Borsaları Nelerdir?

Verge, herhangi bir Türk borsasında aktif bir şekilde işlem görmemektedir. Türk borsalarından yabancı borsalara paranızı atabilir ve o borsalardan satın alabilirsiniz. En çok işlem hacmine sahip diğer borsalar şu şekildedir:

  • Binance
  • Bittrex
  • Upbit
İlginizi Çekebilir :  Tomahawk Füzesi Nedir Fiyatı Ve Genel Özellikleri

Unutmayın ki bu yukarıdaki borsalardan da Bitcoin karşılığında Verge alabilirsiniz. İlginizi çekebilecek olan diğer yazımız Ethereum Nedir Ethereum Madenciliği Ve Diğer Önemli Bilgiler konulu makalemiz için lütfen linke tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ