Vechain Nedir Vechain Coin Nasıl Çalışır Ve Özellikleri

Son dönemde hatırı sayılır derecede kazançlar sağlayan ve herkesin dilinde olan kripto-para sistemini sizlere tanıtmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda Vechain Nedir Vechain Coin Nasıl Çalışır Ve Özellikleri konulu makalemizi inceleyeceğiz.

Vechain Nedir

Vechain (VEN) Nedir?

Vechain, tedarik zinciri yönetimini daha verimli, şeffaf ve uygun maliyetli hale getirmeyi amaçlayan blok zincir tabanlı bir platformdur. Ürünlerin ve gönderilerin gerçek zamanlı olarak izlenebileceği, ürünlerin daha korumalı ve güvenli olacağı bir blok zincir teknolojisi geliştirmeyi planlıyor.

Vechain Nasıl Çalışır?

VEN, varlıklarınızı takip etmenize olanak sağlayan merkezsiz bir blok zincir teknolojisidir. Bilgi blok zincire girilir ve bu bilgiler bir takım yetkililer tarafından görülebilir, işlem sırasında anahtar bilgiler girildikten ve doğrulandıktan sonra, yapılan işlemin iptali veya değiştirilmesi mümkün değildir.

Girilen bilgi sürekli olarak karşılaştırılıp, her veri tabanının aynı olmasını ve sonuçların tutarlı olmasını sağlamak için bir çok farklı yerlerde tutulmaktadır. Bu bilgiyi kontrol eden tek kişi veya şirket olmadığı için girilen bilgiyi düzenleme veya silme yetkisine sahip değildir.

Bu teknoloji, tüm farklı sanayi türlerinde çok çeşitli kullanım alanlarına sahiptir, ancak tedarik zinciri dünyasında bir çok soruna çözüm olacaktır. Üretici, distribütör, kurye, tüccar ve tedarik zincirindeki şirketler, gerçek zamanlı olarak işlemleri her aşamada takip edebilir ve bilginin doğru olduğundan emin olabilirler.

VEN sayesinde dünyada kullanımı şu şekildedir: ürünler fiziksel olarak işaretleniyor, işaretlenen ürünler VeChain Identity Technology’si (VID) ile izlenebilir hale geliyor.

Vechain VEN Nedir

Vechain Neden Kripto Para Birimine İhtiyaç Duyar?

VEN ağında yapılan işlemlerin büyük bir kısmında kendi kripto para biriminin kullanmaktadır. Alınan veya satılan her Vechain (VEN)  kripto para birimi blok zincir üzerinde izlenmektedir, bu sayede nerede ve kimin elinde olduğu bilinir.

İlginizi Çekebilir :  G20 Nedir Açılımı Ne Zaman Kuruldu Ve Üye Ülkeler

Eğer VEN kripto para birimi cüzdanınızda VET varsa, Thor adı verilen ikinci bir para birimi cüzdanı oluşturacaksınız. Bu para birimi, VEN ağında verilen hizmetleri ödemek için kullanılan para birimidir.

Bir şirket, işlemler yaparken Vechain ağını kullanmak istiyorsa, bu ağ içinde geçen işlemleri ödemesi için Thor alması gerekmektedir. Aynı zamanda elinizdeki VET kadar Thor üretebilirsiniz. Daha fazlasını üretmeniz mümkün değildir.

Vechain’nin Özellikleri Nelerdir?

 • Dünyanın en eski blok zincir teknoloji şirketlerinden biridir.
 • Dünya çapında önemli blok zincir uygulamalarına ev sahibi olan Fransa, Singapur ve Hong Kong gibi ülkelerde şubeleri bulunmaktadır.
 • Şeffaf ve doğru bilgiyi sağlamaktadır.
 • Üçüncü kişilere olan güveni ortadan kaldırmaktadır.
 • Her kişi veya şirket kendine bu ağda yer edinebilir. Ağa yaptığı katkı ve değere göre de ağdan belirli bir miktar ödül alır.
 • Hızı ve değeri sayesinde ticari faaliyetleri geliştiren bir işlem döngüsüne sahiptir.

Vechain Ağını Kullanmak İsteyen Büyük Şirketler Hangileri?

Dünyanın en büyük markaları çoktan Vechain ağına sıcak bakmaya başladı. Bu şirketler:

 • DNV GL
 • BMW
 • PWC
 • Kuehne + Nagel
 • Çin Unicom
 • Son olarak ise Çin hükümeti bu ağa olumlu yaklaşmaktadır.

Vechain Coin

Vechain Vakfı Nedir?

VEN’nin temelini oluşturan, ağını, ve projelerin inşaatı, bakımı ve sürekli geliştirilmesinden sorumlu vakıftır. Ayrıca iş geliştirme, ortaklıkları teşvik etme konusunda önemli bir rol oynamaktadır.

İlginizi çekebilecek olan diğer  Kripto-Para yazılarımız için lütfen linke tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ