Tether Nedir Kripto Para Birimi Tether Coini Kim Piyasaya Sürdü

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza BlockChain yani Blok Zincir ve Kripto Para kavramı da girmiş oldu. İşlem gördüğü borsalardaki getirisi ve işlem hacimleri ile kripto paralar gündemde durmaya devam edecek gibi duruyor. Bu yazımızda Tether Nedir Kripto Para Birimi Tether Coini Kim Piyasaya Sürdü konulu makalemizi inceleyelim.

Tether Nedir

Tether nedir?

Tether,  kripto para birimleri arasında Amerikan Doları olarak belirlenmiş bir kripto para birimidir. Bu kripto para biriminin çıkarılma amacı, geleneksel para birimi olan dolar gibi kullanılabilecek sabit bir kripto para birimi oluşturmaktı.

Ne Zaman Piyasaya Sürüldü?

2015 yılında üretilip piyasaya sürülen bu kripto para biriminden piyasada 2.830.109.502 adet bulunmakta, adet fiyatı ise 1 Tether = 1 USD şeklindedir. Söylentilere göre bütün Tether’lar %100 Amerikan Dollar’ı ile desteklenmektedir.

Tether Coini Kim Piyasaya Sürdü?

Tether’den edilen bilgiye göre,  İngiliz Virgin Adaları yasasına tabi olan Tether Limited adlı bir şirket tarafından kurulmuştur. Şirket Hong Kong da faaliyet göstermektedir.

Tether, bütün borsalarda yapılan kripto para birimi ticaretinde kullanılabilecek bir yapıdır. Kripto para birimi alımında bu yöntemin (Tether’in) kullanılması kullanıcılara hız ve ucuz bir şekilde kripto para birimlerinden yararlanma fırsatı sunacaktır. Banka v.b aracılarla uğraşmak kullanıcıya zaman kaybı yaratacağı için, Bu kripto para birimini kullanmak bunu tarz problemlerin üstesinden gelmek için güzel bir çözüm olacaktır.

İnsanlar Neden Endişelenmeli?

Kripto para topluluğunda , Tether Limited’in tüm tether rezervine sahip olmadığına dair korkular yer almaktadır. Eğer yeterli sayıda piyasada Tether yoksa Amerikan doları ekdeksli olması herhangi bir şeyi ifade etmemektedir. Böyle bir durumda piyasadaki yatırımcılar Tether fiyatını belirleyeceklerdir.

Tether

Şirket bu tarz açıklamaların ardından böyle bir durumun olmadığını açıklasa da piyasadaki yatırımcıların aklında yinede soru işareti bulunmaktadır. Başka bir açıklamada ise,  toplumdaki şüphe ve soruların farkında olduklarını, ancak Kasım ayında yapılan saldırıyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini bu yüzden bilgi veremeyeceğini söyledi.

İlginizi Çekebilir :  Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir Tablet Alacaklar Bu 10 Kritere Dikkat

Bilginler.net ekibi olarak ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer Kripto Para Birimleri hakkında bilgiler verdiğimiz ve tek tek incelediğimiz diğer makalelerimiz için lütfen linke tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ