Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir Tablet Alacaklar Bu 10 Kritere Dikkat

Teknoloji alanındaki gelişmeleri ve teknolojik ürünler hakkında bilgi ve yorumları Bilginler ekibi olarak Bilim & Teknik Bölümümüzde siz değerli takipçilerimize aktarmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir Tablet Alacaklar Bu 10 Kritere Dikkat makalesini inceleyeceğiz.

Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Tablet Alacaklar Bu 10 Kritere Dikkat

Günümüz teknolojisinde tablet bilgisayarların hayatımızda oldukça fazla önemi vardır. Hepimizin elinde akıllı telefon nasıl ki varsa, pek çok kişide de tablet bilgisayarlar mevcuttur. Ancak söz konusu tablet bilgisayarların fiyatları 200 TL ile başlangıç yapıyor ve yukarılara doğru çıkıyor. Hal böyle olunca da akla ilk olarak tablet alırken nelere dikkat edilmelidir ve tablet bilgisayarların özellikleri ne olmalıdır gibi sorular akıllara geliyor. Bizde sizlere tablet bilgisayar alırken nelere dikkat edilmelidir sorusunun cevabını aktardık.

Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1 -Telefondan biraz daha fazla özellik istiyor, internete sosyal medya hesapları için, günlük gazete ve yayınları okumak için ve sadece mail kontrolü yapmak için, bir tablet bilgisayar sizlerin işini görür.

2 – İşletim sisteminin ne olacağına karar veri. Android mi iOS mu tercih edeceksiniz? Örneğin; iPad’ler sadece kendi işletim sistemi uygulamalarını çalıştırır. Bu yüzden sadece bu uygulamalara erişim yapabilirsiniz.

3 – Diğer tabletlerde Windows ve Android işletim sistemi olarak ikiye ayrılır. Android Google tarafından uygulanmaktadır ve uygulama bakımından çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Yükleyeceğiniz her bir yeni uygulama ile tabletinizi genişletme şansınız vardır.

4 – Blog yazıları yazmak, yazışmalar yapmak için tablet alıyorsanız, sizleri tatmin etmeyebilir. Tabletlerde klavye telefon ekranında olduğu gibi çok büyük bir klavye çıkmaktadır. Klavye ihtiyacınızı ekstra klavye alarak da gidermeniz mümkün. Unutmayın ki her ne kadar klavye eklenerek kullanılabiliyor olsalar da, sürekli yazı güncelleyen birisi için ideal bir tercih değildir. Yalnızca yazı değil, WordPress gibi araçları da kullanırken sıkıntı yaşarsanız ve bu konuda hiç pratik değiller.

İlginizi Çekebilir :  Neo Nedir Neo Coin Sistemi Nelerden Oluşur Ve Diğer Önemli Bilgiler

5 – Tablet fiyatları hafıza kartlarına, ekran boyutuna ve işlemcisine göre farklılık gösterir. Hangisine ihtiyacınız var?

6 – Büyük ekran mı istiyorsunuz, yoksa küçük birşey sizlerin işini görür mü? Çantanıza atacağınız küçük bir cihaz mı arıyorsunuz? Yoksa masaüstü, tablet yerine geçecek tek bir alet mi arıyorsunuz? Ekranı okuma amaçlı mı kullanacaksınız yoksa dizi-film izlemek mi? Buna cevaplar verin.

7 – Kamerası var mı? Kaç kamerası var diğer özellikleri neler fiyatı nedir gibi sorulara cevap arayın.

8 – Şarjı ne kadar gidiyor? Bu konuda forum sitelerini araştırmanızı öneririz. Şarj bu konuda ön plana çıkıyor. Ama harika ve müthiş gibi yorumlara pek aldanmamanızı öneririz.

9 – Hem tablet, hem laptop’ diye satılan,  katlanan veya çıkan klavyeli modellere bakarsanız sizler için iyi olur. Denemeden almayın; takın çıkarın, tekrar tekrar deneyin. Denemek gerçekten bu konuda önemli çünkü birçok kişi ileride aldığı için pişman oluyor.

10 – Görselliğe önem veriyor musunuz? Size uygun mu ve şık bir görüntüye mi sahip? Bu soruların cevabını verin. Çünkü devamlı sizler ile olacak bir üründür tabletler.

Tablet Seçimindeki Önemli Hususlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ