Starbucks Bitcoin Ve Diğer Kripto Paralar İle Ödeme Alacak

ABD menşeili Starbucks, müşterilere her türlü ödeme seçeneği sunmak adına Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme sağlanmasının yolunu açtı. Bununla birlikte dijital platform üzerinde çalışmalara başlandı. CNBC kanalının yaptığı habere göre Starbucks kripto para dünyasına hızlı bir giriş yapıyor.

Starbucks Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

Starbucks ve Microsoft İşbirliği

Starbucks ve Microsoft bu girişim için ortak olarak harekete geçti. Kahve devi Starbucks, Bitcoinle ödeme kabul edecek ve bunun için dijital platform üzerinde hummalı bir çalışma başlatıldı.

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın başındaki şirket Intercontinental Exchange; BCG, Microsoft ve Starbucks ile birlikte, müşterilerin ve kurumların küresel bir ağ vasıtasıyla kripto para alması, kullanması, harcaması ve saklaması adına Bakkt adı verilen yeni bir şirket kurmaktalar.

Kripto paraya şüphe ile bakan insanlar ise bu haber üzerine Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olması için volatilitenin çok yüksek olduğunu belirtti. Volatilitenin bu kadar yüksek olması Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olmaktan alıkoyacağını iddia ettiler. Kripto paraya olumlu bakan insanlar ise Starbucks’ın Bitcoinle ödeme alması Bitcoin’i ana para akımı haline getirecek etkenlerden olacağını belirtmektedir.

Kripto Paralar Tüm Sturbucks Bayilerinde Harcanabilecek

Bir yatırım şirketi olan BKCM’nin CEO’su Brian Kelly,” İnsanlar en çok, bu parayı nerede harcayacağım? diye sormakta idi. Onlara verilebilecek en güzel yanıt, tüm Starbuckslar’da harcayabilirsin olacaktır.” Brian Kelly aynı zamanda Starbucks’ın ICE gibi regüle edilmiş oldukça büyük bir kurum ile bağlantı kurması kripto paralar için gayet olumlu bir durum olduğunu belirtti.

Gelecekte kripto paralarla ödeme yapma seçeneğinin birçok sektörü etkileyeceği düşünülüyor. Bu durum gerçekleştiğinde insanlar bu paralara olumsuz bakmaktan vazgeçecek ve bu durumda kripto paraların yükselmesini ve ani dalgalardan korunmasını sağlayacaktır.

Starbucsk Kripto Para

Bir paranın değerinin harcanabilirlik olduğu düşünüldüğünde önümüzde kripto paralar için güzel günlerin olduğu söylenebilir. Kripto Para Makaleleri ve Açıklamalı Tanıtımları İçin Lütfen Linke Tıklayınız.

İlginizi Çekebilir :  Neo Nedir Neo Coin Sistemi Nelerden Oluşur Ve Diğer Önemli Bilgiler
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ