Snapchat Nedir Özellikleri Nelerdir Hesap Ayarları Nasıl Yapılır

Teknoloji ve çağın getirdiği yenilikleri Bilginler ekibi olarak Bilim & Teknik bölümümüzde sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda ise yaygın olarak kullanılan sosyal medya fenomenlerinden  Snapchat Nedir Özellikleri Nelerdir Hesap Ayarları Nasıl Yapılır inceleyeceğiz.

Snapchat Nedir

Snapchat Nedir

Üyeleri tarafından büyük bir zevk ile kullanılan ve sosyal medya tutkunlarının vazgeçemediği uygulamalar arasında yer alan  Snapchat uygulaması, üyelerine fotoğraf ve video çekme imkanı verirken, aynı zamanda, çekilen görüntülerin ve videoların üzerine anında not ekleme özelliğini de diğer sosyal paylaşım platformlarından üstün tutmaktadır. Gönderilen mesajları kısa olarak gönderme özelliği ile de, kullanıcılarından büyük oranda pozitif yorum alan Snapchat’in bu özelliği sayesinde kullanıcılar karşı tarafa gönderdikleri mesajın görünme sürelerini kendileri belirleyebiliyor. Kullanıcılarına ekran görüntüsü alma gibi imkanlar da veren Snapchat’in sevilmeyen özellikleri arasında yer alan tek özelliği olmasıyla beraber, bunun nedeni ise ekran görüntüsü alan kullanıcının bilgisinin, ekranlara gelmesidir.

Snapchat Hesap Ayarları Nasıl Yapılır

Snapchat Hesap Ayarları Nasıl Yapılır

Kamera bölümü açıkken üst menüde bulunan hayalet alanından, kişisel ayarlar yapılıyor. Açılan bölümde yer alan linkler ise; Beni Ekleyenler, Arkadaş Ekle, Arkadaşlarım gibi alanlardır. Arkadaş ekle isimli bölümden kullanıcı adını bildiğiniz kişileri ekleyebilirsiniz. Eğer arkadaşınız yanınızdaysa bu ekranı iki telefondan da açtıktan sonra kare kod gelir. Bu kare kodu diğer telefona okutmanız gerekiyor Böylece yanınızdaki arkadaşı eklemiş olursunuz. Sağ üst bölümde yer alan soru işaretine tıklayarak bu konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Profil resminizi değiştirmek için sarı kare kod alanına bir kez tıklamanız ve açılan bölümden kendi fotoğrafınızı çekmeniz gerekmektedir. Bu menü açıldığında sol üstteki ikondan resminizi kaldırabilirsiniz ve ayrıca sol üst ikonundan ise insanların sizi eklemesi için kare kodlu fotoğrafınızı sosyal medya hesaplarınız üzerinde paylaşım yapabilirsiniz. Tekrar hayalet ikonuna tıklayarak ulaştığımız menüdeki ayar ikonuyla profil fotoğraflarınızı da belirleyebiliyorsunuz. Son güncelleme ile sesli ve görüntülü konuşma için iki kişinin de mesajlaşma bölümünde aynı anda olması gerekmekte. Bu bölümü açmak için ise herhangi bir ekranda iken görüntünüzü sağ tarafa kaydırmanız kafi oluyor. Sonra konuşmak istediğiniz kişinin sohbet sayfasının en altındaki arama butonlarını kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Nobel Kimya Ödülü Nedir Ve Tarihi Hakkında Bilgiler

Snapchat Nasıl Kurulur

Snapchat uygulamasını telefonunuza indirmeninizin devamında, doğum tarihi, kullanıcı adı, telefon numarası gibi bilgileriniz ile beraber hesaplar oluşturmanız gerekiyor. Snapchat ile sadece telefon rehberinizdeki arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Facebook, Twitter, Instagram vs gibi üyeliklerinizdeki arkadaşlarınızı bulmanız için herhangi bir imkan verilmiyor.

Snapchat Pc

Snapchat Bilgisayarda

İddialara göre Google firma yetkilileri tarafından yapılan detaylı açıklamaya göre, geçtiğimiz günlerde firmanın son ürününün tanıtılmış olduğu lansmana göre, Snapchat’ın Pixelbook’a aktarıldığı bilgisi verildi. Yaygın bir sosyal iletişim platformu olan Snapchat yalnızca Google firmasınca üretilen işletim sistemini kullanan Chrome booklar’da aktif olarak kullanılabilecek. Bilgisayarda kullanılan Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal paylaşım platform uygulamalarına oranla, Snapchat sadece iPhone ve Android telefonlarda üzerinden kullanılabiliyordu Ancak Snapchat’inde bilgisayarlarda aktif olabilmesi için çalışmalar devam ediyor. Tahminlere göre ise; Snapchat’in bilgisayar uygulaması sayesinde kullanıcılar bilgisayarlar üzerinden erişim yapabilecek.

İlginizi çekebilecek olan diğer Sosyal Ağlar Ve Tanıtımları İçin Lütfen Linke Tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ