QTUM Nedir Qtum Coin Özellikleri Ve Madenciliği

Gelişen teknoloji ile birlikte yeni nesil borsa ve kazanç kapıları ortaya çıkmıştır. Kripto para borsası bunların başında gelmektedir. Bu yazımızda QTUM Nedir Qtum Coin Özellikleri Ve Madenciliği konulu makalemizi inceleyeceğiz.

QTUM Nedir

Qtum Nedir?

Qtum, işletmeler arası ve kurumsal operasyonlar için kullanılan akıllı sözleşmelerin kullanımını basitleştirmek amacıyla tasarlanmış kripto para birimidir. Bu kripto para birimi, iki önemli kripto para olan Ethereum ve Bitcoin’nin çeşitli yönlerini birleştiren bir blok zincir yarattı.

Bu kripto para yapısal olarak, Bitcoin’nin özellikleri olan medeni, basit ve istikrarlı yapısını kullanarak temel yapıtaşlarının daha kolay kurulmasını sağladı. Bu temel üzerine birkaç sanal makineyi bir araya getiren soyutlama katmanını kullanır. Bu makineler arasında en önemlisi ise, kendi akıllı sözleşmelerini oluşturmak için kullandığı Ethereum Sanal Makinesidir. Bununla birlikte her katmanın belirli bir amacı vardır.

Bir işlem gerçekleştiğinde borçlanılan meblağların olduğu bireysel hesaplar yerine, tüm işlemler banka çekleri olarak yazılır. Bu sayede bu kripto para kullanıcıları, kredinin kime aktarılacağını ve akıllı sözleşme oluşturma sürecini basitleştirdiğini belirtmelidir. Burada kullanıcıların bakiyesi, tamamlayabilecekleri bütün işlemleri kapsamaktadır.

Qtum Madenciliği Nedir?

Bu kripto para birimi kullandığı yapı ve özellikler dolayısıyla madencilik işlemine izin vermez. Ticaret aracılığıyla bu kripto para birimini elde edebilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz bu kriptoyu Proof of Stake modeliyle bu kriptoları elinizde tutarak arttırabilirsiniz.

Qtum Özellikleri Nelerdir?

  • Diğer akıllı sözleşmelere göre UTXO sayesinde diğer akıllı sözleşmelere göre daha güvenilirdir.
  • Akıllı sözleşmeler oluştururken teknolojinin düşük performans gösterdiği ve milyonlarca kişinin zarar görmesine neden olan olayların önüne geçerek Bitcoin’nin hazır güvenlik sistemi üzerinde yaptığı değişikler ile kendine özgü daha güvenli qtum akıllı sözleşmeleri oluşturması ve kullanması,
  • Qtum, diğer kripto paraların kısıtlanmış bilgi sistemi yerine bütün bilgisayar dillerine hafif dApp’lar oluşturma becerisine sahiptir.
  • Qtum, daha önce büyük şirketleri cezp ettiği ve akıllı sözleşme tasarımı sayesinde e-ticaret işlemlerinde köprü niteliği görmektedir.
  • Qtum sayesinde işletmeler daha az maliyet ile aracıları ortadan çıkartarak daha hızlı şekilde işlemler yapabileceklerdir.
İlginizi Çekebilir :  Pardus Nedir Ne İşe Yarar Pardus Sürümleri Ve Diğer Bilinmesi Gerekenler

Qtum Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Sağlık sistemi
  • Pazarlama
  • Geleneksel hizmetler ve gıda izlenebilirliği
  • Tahmin pazarları ve kullanıcı teklifi

QTUM Coin

Qtum Nereden Alabilirim?

Qtum yabancı birçok borsada yer alırken, Türkiye de sadece 1 borsada bulunmaktadır. Kripto’yu OVİS kripto para borsasından temin edebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek olan diğer Kripto Para makaleleri için lütfen linke tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ