Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır Ve Diğer Bilinmesi Gerekenler

Gelişen teknoloji ve sosyal medya yaşantımıza yenilikler katmaktadır. Bilginler.net ekibi olarak Bilim & Teknik bölümümüzde bu gelişmeleri ve bilgileri siz değerli takipçilerimize aktarmaya çalışmaktayız. Bu yazımızda sosyal medya platformu Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır Ve Diğer Bilinmesi Gerekenler konulu makalemizi inceleyelim.

Pinterest Nedir

Pinterest Nedir

Bir medya platformu olan Pinterest, ülkemizde çok fazla kullanılmamaktadır. Aslında baktığımız zaman günümüzde güncel olarak takip edilen sosyal ağlar kadar iddialı bir şekilde kurulmuştur. 2010 yılı içerisinde sosyal ağların içerisinde katılan Pinterest, 2011 yılının ortalarından itibaren popüler olmaya başlamasıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Günümüzde ise bu sosyal ağ kullanıcı sayısını 50 milyonun üzerine çıkarmayı sağlayarak yoluna devam etmiştir. Sosyal medyayı seven neredeyse bütün kadınlar Pinterest hesabı açarak kullanmaya başladılar. Çıktığı ilk dönemlerde dil desteği olarak İngilizce verirken günümüzde Türkçe dil desteğine de sahiptir. Online ortamda beğendiğiniz saç modelleri, kıyafet, elbise, ayakkabı ve araba gibi birçok fotoğrafı Pinterest hesabınız üzerinden ilgi alanlarınıza ekleyebilirsiniz.

Pinterest Nasıl Kullanılmaktadır

Pinterest kullanmak isteyen kişiler pinterest.com adresinden e-posta adresleri veya sosyal ağ hesapları üzerinden kayıt olabilirler. E-posta hesabı ile kayıt olan kişiler e-mail adreslerine giden aktivasyon kodunu onaylamalıdır. Sosyal ağlar üzerinden üyelik işlemlerini yapan kişiler ise platformu kullanmaya hemen başlayabilir. Diğer sosyal ağ hesaplarınızda olduğu gibi Pinterest hesabınızda da profil bilgilerinizi düzenlemeniz gerekir. Diğer ağlara nazaran Pinterest’te profil düzenleme daha basit şekilde yapılmaktdır.

Pinterest’te yer alan beğendiğiniz fotoğrafları PIN’lemek istiyorsanız Pinterest’te beğendiklerinizi, online ortamda veya bilgisayarınızda yer alan beğendiğiniz fotoğrafları platform üzerinden açtığınız panolara kolayca pinleyebilirsiniz. Pinleme işlemi notlarınızı bir mantar panoya yapıştırmaya benzemektedir.

İlginizi Çekebilir :  FOREX Nedir Ve Önemli Noktaları Nelerdir

Pinterest oluşturduğunuz profilinizin ardından Anasayfada üst bölümde yer alan + tuşuna tıklamanız gerekir. Bu butona tıkladığınız zaman karşınıza 3 tane seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler şu şekildedir:

Pano oluşturma

-Bilgisayardan resim yükleme

-İnternet siteleri üzerinden resim yükleme

Bu seçeneklerden birisini seçtikten sonra ise yapmanız gereken tek şey; Pin it butonuna tıklamaktır. Pinlemek istemediğiniz fakat beğendiğiniz fotoğraflar varsa bunları sadece beğenebilirsiniz. Resimleri beğenmek için altında bulunan kalp butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer arkadaşlarınız Pinterest hesabı varsa mesaj atma imkanınızda vardır. Konum bildiriminde bulunarak takipçilerinize nerede olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Pinterest Ne İşe Yarar

İnternet üzerinden çok beğendiğiniz fotoğrafları bilgisayarınıza kaydediyorsanız mutlaka çok kısa bir süre içerisine Pinterest ile tanışmanız gerekir. Pinterest ile bilgisayarınızda oluşan kalabalığı ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda ilgi alanlarınıza göre fotoğrafları da ayırabilirsiniz. Pinterest kullanıcılarına istediği kadar pano oluşturma imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda sistemde oluşturduğunuz fotoğrafları herkese açık bir şekilde panolara ayırabileceğiniz gibi kimseye de göstermeyebilirsiniz. Pinterest panolarda kullanıcılarına farklı gizlilik seçenekleri sunmaktadır.

Pinterest Ne Demek

Pinterest üzerinden gizli pano oluşturarak fotoğraflarınızı sadece kendinizin görmenizi sağlayabilirsiniz. Bu şekilde bilgisayarınızda yer alan gerekli gereksiz resimleri saklamanıza da gerek kalmayacaktır. Aynı zamanda resimlerin kaybolma ihtimalleri de tamamen ortadan kalkar. Pinterest sayesinde istediğiniz an beğendiğiniz bir fotoğrafı kaydedebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan da hafıza harcanmayacaktır. Ayarlar bölümünden kendi ilgi alanlarınızı seçme imkanınız da vardır.

İlginizi çekebilecek olan diğer Sosyal Ağlar Ve Tanıtımları İçin Lütfen Linke Tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ