Özel İşsizlik Sigortası Yapan Bankalar

Özel İşsizlik Sigortası Yapan Bankalar 2019

 Özel işsizlik sigortası aynı zamanda gelir koruma sigortası olarak da bilinen, bankalar ve özel sigorta şirketlerince uygulanan, primlerinin sigortalı kişi tarafından ödendiği işsizlik dönemlerinde tekrar iş bulana kadar faydalanılabilen bir sigorta çeşididir. Özel işsizlik sigortası yaptırdığınızda gelir düzeyiniz yolundayken işsiz kaldığınız dönemlere bir tür yatırım yapmış olmaktasınız. Bu sigorta çeşidinin amacı kişinin kendi istekleri doğrultusunda olmayan işten çıkarılması ve yeni bir iş buluncaya kadarki dönemde giderlerinin karşılanmasıdır.

Ozel issizlik Sigortasi Yapan Bankalar

Ozel issizlik Sigortasi

Özel İşsizlik Sigortası Yaptırmak Zorunlu mudur?

Özel işsizlik sigortası, çalışan kişiler tarafınca isteğe bağlı olup, herhangi bir mağdurluk durumunun oluşmaması amacı ile yapılan sigortalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle, aylık ödeme tutarları teminat değerlerine bağlı olmak şartıyla kişiden kişiye değişmektedir. Sigorta süresinin uzamasını istediğiniz sürece bununla ilgili işlemleri sigorta yaptırdığınız kuruluş yetkilisiyle gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

Özel İşsizlik Sigortası Hangi Durumları Kapsar?

Bu sigorta hizmetini veren şirketlerin her birinin farklı şartları olmasına rağmen genel olarak, bordrolu çalışanların hataları olmaksızın işten çıkarılmaları, iş sahibi kişilerin bazı nedenlerden dolayı işini yapamayacak duruma gelmesi, ev hanımlarının da kaza veya beklenmeyen bir olaydan dolayı iş görememesi gibi vaziyetleri kapsamaktadır. Aynı şekilde bir vefat durumunda aile fertlerinize, bir sakatlık durumunda ise size tazminat ödenmesini de sağlamaktadır.

Özel işsizlik sigortasından faydalanmak isteyen kişiler, şartlara uygun olduğu takdirde hizmet veren bankalar vasıtasıyla tüm işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

Özel işsizlik sigortası hizmetini sunan bankaları şöyle sıralayabiliriz:

Akbank Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Akbank,  Ayda 100 TL borcunuza karşılık olarak 1,7 TL gibi cüzi bir miktar ödeyerek, işsiz kalma durumunda kredi kartı borcunuzun 12.000 TL’ye kadar sizin adınıza ödenmesini sağlıyor.

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası’ndan, yaş aralığı 18-65 olan, Türkiye’de ikamet eden Akbank kredi kartı sahipleri faydalanabilir. Kişinin belirtilen mesleki faaliyetleri yürütmesi ve poliçe satın alındığında 3 aydır aynı işyerinde kesintisiz çalışması gerekmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Garanti Kredi Kartı İşsizlik Sigortası ile bordrolu çalışansanız, işsizlik, serbest meslek sahibiyseniz de hastalık ve kaza sonucu hastanede yatma durumunda son ekstredeki harcama miktarınız Garanti Emeklilik tarafından güvence altına alınmaktadır. Bu hizmetten sadece kredi kartı harcamanızın %1’i kadar aylık prim ödemeniz sonucunda faydalanabilirsiniz. Aylık teminat bedeli en fazla 5.000 TL olmaktadır.

İstek dışı işsizlik teminatına hak kazanmanız için sigorta başvuru tarihinden itibaren 120 gün çalışmış olmanız, işsizlik tarihinizden itibaren ise minimum 30 gün süresince işsizliğinizin devam etmesi gerekir. 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu’nun geçici 20. Maddesi kapsamında memur ve sözleşmeli statüsünde olan kişiler bu teminattan yararlanamamaktadır.

İlginizi Çekebilir :  OECD Nedir Hedefleri Üye Ülkeler Ve Türkiye

Bu hizmeti kullanmaya başlayıp 30 gün içerisinde iptal etme kararı aldığınızda, ödemeleriniz hesabınıza geri yatırılır ve maddi kaybınız olmaz.

Finans Bank İşsizlik Sigortası

CardFinans kredi kartı sahibi olan kişilerin, işsizlik durumunda veya kaza sonucu sakat kalmaları durumunda son hesap özeti ve ileriye dönük borçları yüksek teminat limitleri kapsamında QNB Finans Bank’a ödenmektedir. Bu hizmete farklı plan seçenekleri ile 9 eşit taksitte ödeme imkânına sahip olabilirsiniz.

Finans Bank İşsizlik Sigortası’ndan 18-50 yaş aralığında, Türk vatandaşı olan herkes yararlanabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Ödeme Güvencesi

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi siz tekrar iş buluncaya, iyileşinceye veya iş başına dönünceye kadar geçen sürede, kredi kartı borçlarınızın yüke dönüşmesini önlemektedir. Bu hizmet aynı zamanda bir yaşam sigortasıdır. Sigorta süreniz içinde vefat veya sakatlık durumunda da kart borçlarınız güvencede olacaktır.

Bordrolu çalışanlar için işten çıkarılma, serbest meslek erbapları ve devlet memurları iş göremezlik, öğrenciler, emekliler ve ev hanımları ise kaza veya hastalık sonucunda 3 günden fazla hastaneye yatma durumlarında faydalanabilmektedir. Sigorta sözleşmesinin süresi 1 yıl olup, her yıl yenilenerek 70 yaşına kadar yararlanabilmektesiniz.

Güvence priminiz kredi kartı hesap özetinizdeki aylık toplam borcunuzun %1’i kadar olmaktadır. Borcunuzun olmadığı durumda ise prim ödememektesiniz. Bu sigortadan, Business Worldcard’lar hariç, tüm Yapı Kredi Bankası Kredi kartını kullanan kişiler yararlanabilmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı Destek Sigortası

‘‘Kredı-Karti Destek Sıgortasi’’, çalışmakta olan müşterilerinin istekleri disında issiz kalmaları durumunda bu hizmet kapsamındaki kredi kartlarının, risk teşkil etmeden önceki hesap özeti borcunu, gelecek olan aylara ait taksitler ile birlikte, teminat altına almaktadır.

Kredi kartı borçları kart başına 5.000 TL’ye kadar güvence altına alınmaktadır. Sigorta primi olarak, hesap özeti ve gelecek aylara ait taksitler üzerinden %1 olarak alınmaktadır.

Müşterilerin kredı Karti destek Sıgortasi’ndan faydalanabilmeleri için poliçe başlangıç tarihinin üzerinden 90 gün geçmesi, bordrolu çalışanlar için riskin gerçekleştiği tarihten önce en az 6 ay çalışmış olması gerekmektedir. Ayrıca müşterilerin, riskin gerçekleştiğine dair bir belge ile Anadolu Hayat Emeklilik’e başvurması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Koruma Sigortası

Ziraat Bankası, Kredi Koruma sigortası hizmetini bankadan kredi kullanan 18-65 yaş aralığındaki bütün müşterilerine sunmaktadır. Kredi hizmetini alan müşterinin işsiz kalması, kaza sonucu vefat etmesi veya sakat kalması halinde sigorta devreye girmekte ve kredinin tamamı güvence altına alınmaktadır.

Bu sigorta hizmetinden devlet memurları, çiftçiler, emekliler ve ev hanımları faydalanamamaktadır. Aynı zamanda sigorta başlangıç tarihinden önce sigortalının doğuştan gelen sakatlık ya da hastalıkları sonucunda oluşan durumlar teminat kapsamına girmemekte ve ödeme yapılmamaktadır.

İNG Bank Kredim Güvende Sigortası

Kredim Güvende Hayat Sigortası hizmeti ile kredi ödemeniz devam ettiği süre boyunca yaşabileceğiniz yaşam kaybı, sakatlık, işsizlik gibi durumlar karşısında maddi anlamda güvence altına alınmış olmaktasınız.

Sigorta prim tutarınız, kullanmış olduğunuz kredi tutarı ve vadesine bağlı olarak değişim göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ