NXT Nedir Tarihi ve NXT Coin Özellikleri Nelerdir

Kripto para borsaları son günlerin en hareketli ve kazançlı borsaları konumuna gelmiştir. Bu yazımızda NXT Nedir Tarihi ve NXT Coin Özellikleri Nelerdir konulu makalemizi inceleyeceğiz.

NXT Nedir

NXT Nedir?

Nxt, Bitcoin gibi işlevselliğe dayanan gelişmiş açık kaynak kodlu platformdur. Nxt platformu, NXT dijital para biriminine ek olarak Merkezi Olmayan Varlık Değişimi, Pazar Yeri ve Oylama sistemi gibi birçok temel düzey özellik içerir. Nxt kullanımı kolay, izinsizdir ve kullanıcılarına birçok yönden tam özgürlük verir.

NXT’nin Tarihi

Nxt ilk defa Kasım 2013’te bir anonim yazılım geliştiricisi olan BCNext tarafından piyasaya sürüldü. Bu fikir ilk olarak bitcointalk.org sitesinde önerildi ve yaklaşık 21 Bitcoin’lik fon buldu. O zaman bir bitcoin yaklaşık 250 dolardı. Geliştirici, daha sonra katkıda bulundukları Bitcoin miktarıyla orantılı olarak 1 milyar jetonu 73 kişiye çıkardı.

Kripto paralar sonrasında NXT gelişimine katkıda bulunan kişiler arasında dağıtıldı.

NXT Platformunda Yerleşik Olan Özellikler

  • Bir varlığın bu platformdaki herhangi bir şeyi temsil etmesi durumunda platform üzerinde eşler arası döviz üzerinden ticareti yapılabilir.
  • Parasal Sistem, kendi kripto para birimini oluşturmanıza izin verir. Oluşturmuş olduğunuz kripto para birini Nxt platformunda ve Nxt para Sistemini destekleyen herhangi bir borsada işleme başlamanıza yardımcı olur.
  • Tipik aracı kullanmadan dijital eşyaları NXT’nin oluşturmuş olduğu pazarda güvenle satabilirsiniz. Bir satın alma işlemi tamamlandığında, bildirim alırsınız. Platformun merkezi olmayan yapısı öğenin kaldırılmasını engelleyeceğinden, insanların pazarda yasadışı malzeme satması durumunda sonuçlardan NXT sorumlu değildir.
  • Tüm işlemler bir mesaj içerebilir ve platform mesajı varsayılan olarak şifreler.
  • Nxt oylama özelliklerini vurgular. Bu sayede, bir işlem yapmak için birden fazla tarafın onayını gerektiren bir hesabınız olabilir.
  • Verilerinizi Google Drive veya Dropbox’ta tutmak yerine, Nxt Data Cloud’damerkezi olmayan depolama alanında tutabilirsiniz. Nxt geliştiricileri, kullanıcıların sertifikaları, sözleşmeleri, istekleri ve lisansları gibi bulutlarına güvenli bir şekilde yüklemek isteyecekleri birçok belge olduğuna inanıyor.
İlginizi Çekebilir :  İşyeri Açma Belgesi Nedir Nasıl Alınır Ve Kimler Alabilir

NXT Coin Özellikleri Nelerdir?

  • NXT, kullanıcılarına kendilerine özgü kripto para oluşturma izni vermektedir. Çıkartılan bu yeni para birimi NXT ile desteklenmektedir.
  • Geleneksel borsa sistemlerine göre NXT, dolandırıcılık ve hırsızlık gibi riskleri azaltmaktadır.
  • Ticarette kullanılması halinde normal işlem ücretlerine göre daha az ücret ödenmektedir.
  • Nxt kripto paralarının %90’ı saldırıya uğraşa bile ağ çökmez.

NXT Coin

 

NXT Coin Nereden Satın Alabilirim?

Nxt, şuanda aktif olarak 11 borsada işlem görmektedir. Bu 11 borsadan hiç biri Türkiye borsası değildir. Yabancı borsalardan satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer Kripto Para makaleleri için lütfen linke tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ