Neo Nedir Neo Coin Sistemi Nelerden Oluşur Ve Diğer Önemli Bilgiler

Neo, BlockChain tabanlı Kripto Para Birimlerinden birisidir. Bu yazımızda Neo Nedir Neo Coin Sistemi Nelerden Oluşur Ve Diğer Önemli Bilgiler konulu makalemizi inceleyeceğiz.

Neo Nedir

Neo Nedir?

NEO, akıllı sözleşmeler ve ortak programlama dili kullanarak varlıkları dijital ortama aktarmak için blok zincir teknolojisini kullanan, hem toplum hem de finans odaklı bir platformdur. Bu kripto para genellikle, Çin’in Ethereum’u olarak duymuşsunuzdur.

Neo, Ethereum da bulunan hataları geliştirip gidermiş bu sayede dünyanın önde gelen akıllı sözleşme platformlarından biri haline gelmiştir ve kendisini, akıllı ekonomi olarak adlandırmaktadır.

Neo Gelecekte Ne Yapmayı Planlıyor?

NEO’nun gerçekte yapmaya çalıştığı şey, işletmelerin akıllı sözleşmeleri etkili, güvenli ve yasal olarak yönetebilmelerini sağlamaktır. Bu kripto paranın içeriği ikiye ayrılmakdır. Bunlar:

  • Akıllı Varlıklar
  • Akıllı Sözleşmeler

Akıllı varlıklar, elektronik veri biçiminde var olan programlanabilir varlıkları oluşturmaktadır. Buna örnek olarak, hisse senedi, bir evin adı verilebilir.

Akıllı sözleşmeler, belirli eylemleri otomatik olarak yürütmenizi sağlayan özelleştirilmiş blok zincir tabanlı sözleşmelerdir.  Örneğin, bir çevrimiçi müşteri bir şey satın almak istiyorsa, çevrimiçi satıcı, öğenin gönderilmeden önce ödediğinden emin olmak ister. Akıllı bir sözleşmeyle, öğe yalnızca üzerinde anlaşılan tutarın ödenmesinden sonra otomatik olarak gönderilebilir. Bu, sayede üçüncü taraflara olan ihtiyaç ortadan kalkacaktır.

NEO ayrıca dijital kimliklerle çalışır. Bu, akıllı sözleşmeler yürürlüğe girdiğinde, bireylerin kimliklerini akıllı varlıklarla ilişkilendirecekleri anlamına gelir.

Neo Ekibi Kimlerden Oluşmaktadır?

Neo’nun kurucusu Da Hongfei’dir. Hongfei, 2011 yılından bu yana kripto para dünyasında çalışıyor ve Neo’dan önce bazı kripto para birimlerinin oluşum sürecine doğrudan katkıda bulundu.

İlginizi Çekebilir :  Sermaye Piyasası Kurumu SPK Lisanslama Sınavı Nedir Ve Nasıl Alınır

NEO’nun Ethereum ile yarışması sorulduğunda, lider geliştirici Erik Zhang, NEO’nun Ethereum’a göre en az üç farklı avantajı olduğunu söyleyerek yanıt verdi:

  1. Daha iyi mimari
  2. Daha geliştirici dostu akıllı sözleşmeler
  3. Gerçek dünyaya kolay entegrasyon için dijital kimlik ve dijital varlıklar

Neo Sistemi Nelerden Oluşmaktadır?

  • Delegated Byzantine Fault Tolerance (DBFT) algoritması, fikir birliğini koruyan uzlaşma mekanizmasıdır.
  • NeoX, çeşitli blok zincirler üzerinde çalışma ve yürütme yeteneği yaratan sistemdir.
  • NEO Sözleşmesi, akıllı sözleşmeler oluşturmaya yarayan mekanizmadır.
  • NeoFS, depolama izni veren merkezsiz bir servistir.
  • NeoQ, kuantum tabanlı kritpografik mekanizmadır.

Neo, Ethereum’dan nasıl farklıdır?

NEO birçok ek kod tabanını (örneğin C #, VB.Net, F #, Java, Kotlin) desteklerken, Ethereum’un Solidity adı verilen kendi özel dili vardır , bu da geliştiricilerin herhangi bir geliştirmeden önce bunu öğrenmesini gerektirir. Bu, sayede sisteme girmek isteyen geliştiriciye engel konulmuştur.

Ethereum bölünebilir bir kripto para birimiyken, Neo sadece tam sayısal olarak ifade edilebilir.

Neo Coin Nedir

Neo’yu Hangi Türk Borsalarından Satın Alabilirim?

Bu kripto para birimi, aktif bir şekilde sadece Ovis borsasında işlem görmektedir. Ovis borsasına kayıt olarak satın alma işlemi yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek olan diğer Kripto Para Makalelerimizi incelemek için lütfen linke tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ