Muharrem İnce Kimdir Nerelidir Eğitimi Ve Siyasi Hayatı

Muharrem İnce, Türk siyasetinin son dönemde ses getiren başarılı siyaset adamlarından birisidir. Eğitimci kişiliği ve halkçı yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Bu yazımızda Muharrem İnce Kimdir Nerelidir Eğitimi Ve Siyasi Hayatı konulu makalemizi inceleyeceğiz.

Muharrem İnce Kimdir

Muharrem İnce Kimdir

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964 yılında Yalova’da dünyaya gelmiştir. Yalova’nın Elmalık köyünde doğmuştur. Babası Şerif bey ve Annesi Zekiye Hanımdır. İlk ve orta öğrenimini Yalova’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Uludağ Üniversitesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünden mezun olarak bitirmiştir.

Muharrem İnce Anne Ve Babası

Eğitim Hayatı Ve Öğretmenliği

Muharrem İnce, Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik – Kimya Öğretmenliği bölümünden Lisans derecesiyle mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra fizik öğretmenliği branşında  bir çok lisede ve dershanede öğretmenlik görevi ve yöneticilik yapmıştır. Yalovaspor’da basın sözcülüğü ve Atatürkçü Düşünce Derneğinde il başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

Siyasi Hayatı

Muharrem İnce 2002 ve 2015 yıllarında yapılan genel seçimlerde CHP Yalova milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine giriş yapmıştır. İki dönem CHP Grup Başkanvekilliği görevini sürdürdü. 2014 yılında yapılan 18. Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü Kurultay da CHP Grup Bakanvekilliği görevinden istifa etti. 2018 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP Cumhurbaşkanı Adayı olmuştur.

Muharrem İnce AKP’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren konuşmaları ile tanınır. 25 Aralıkta TBMM’de yaptığı on dakikalık AKP hükümeti eleştiri konuşması ile internet ortamında fenomen hale gelmiştir ve videoları milyonlarca izlenmese sayısına ulaşmıştır.

2002 yılında Türkiye genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM’ye girmiştir. 2007 ve 2011 yıllarında da yine CHP Yalova Milletvekili olarak mecliste bulunmaya devam etmiştir. 2015 seçimlerinde Yeniden CHP Milletvekili olarak TBMM’ye girmiştir. 24. Dönem milletvekilliğinde ‘‘Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi’’nde Türk Grubu üyesi olmuştur.

İlginizi Çekebilir :  Benjamin Franklin Kimdir Hayatı Ve Bilime Katkıları

Genel Başkan Adaylığı

2014 yılında grup başkanvekilliği görevini sonlandıracağını açıklamıştır. 2015 yılında Olağanüstü Kurultay yapılması için 500 imza toplamış ancak yeterli gelmediği için kurultay gerçekleştirilmemiştir.

Muharrem İnce Öğretmen

2014 yılında grup başkanvekilliği görevinden istifa ettiğinde kurultayda genel başkanlığa aday olacağını açıkladı. Genel Başkanlığa aday oldu. 2014’te yapılan kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu zorlasa da genel başkan olamamıştır.

Cumhurbaşkanı Adayı

Mensubu olduğu CHP Cumhuriyet Halk Partisi, uzun görüşmelerden ve istişarelerden sonra halk tarafından sevilen kişikiği, ilkeli duruşu ve ötekileştirmeyen yapısı sebebiyle 4 Mayıs 2018 tarihinde CHP tarafından 24 haziran 2018’de yapılacak Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Adayı olarak gösterildi.

Muharrem İnce Ve Ailesi

Muharrem İnce Ülkü İnce Hanımefendi ile evlidir. Çiftin Salih Arda adında bir tane oğulları vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ