Lastik Bayiliği Veren Firmalar ve Şartları Nelerdir

Lastik bayiliği almak isteyen kişiler için bu yazımızı özel olarak hazırladı. Yazımızda ülkemizde lastik bayiliği veren 3 büyük firmayı ve bu firmaların şartlarını sizlerle paylaşacağız. Bu lastik firmaları Petlas, Continental Lastik ve Lassa markalarıdır. Lastik firmaları günümüzde ülkemizde faal bir şekilde hizmetlerini müşterilerine sunuyor. Hem ithal hem de yerli firmaların lastik alanında çok büyük bir rekabette olduklarını söyleyebiliriz. Yazımızda sizlere 3 büyük firmadan bahsedeceğiz.

Lastik Bayiliği Veren Firmalar

Petlas Lastik Bayiliği

Petlas Lastik firması ülkemizin en önde gelen firmaları arasında görülmektedir. Firma 1976 yılında kurulmuştur. Ankara merkezli olan firmanın üretim tesisleri ise Kırşehir’de yer alıyor. Firma birçok lastik türünün üretimini yaparken özellikle kaliteli üretim ile dikkatleri üzerine çekiyor. Petlas, 90 ülkeye ihracat yaptığı için ülkemizin ekonomisine katkısı çok büyüktür.

Gerekli Şartlar

Petlas lastik bayiliği almak isteyen kişi gerekli olan yatırım gücüne sahip olmalıdır. İlk olarak bayilerden işletme teminatı alınır. Bayilerin mutlaka sorumluluklarının bilincinde olması gerekir. Bayilerin müşteri portföyü sürekli olarak gelişmelidir. Bayilerde çalışan personel sayısı yeterli seviyede olmalıdır. Bayi ve şubelerde yalnızca Petlas ürünlerinin satışı yapılabilir. İşletmenin kurulum aşamasında giderler bayilere aittir. Petlas bayilikleri ortalama olarak 300 bin TL civarındadır. Bayilik alan birisinin firmayı çok iyi bir şekilde temsil etmesi gerekir.

Continental Lastik Bayiliği

Continental lastik firması sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyada önce gelen lastik firmaları arasında yer alıyor. Firma 1871 yılında Almanya’da kuruldu. Dünyanın neredeyse hemen hemen her noktasında aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. Firmanın uluslar arası düzeyde öneme sahip olan bir şirket olduğunu söyleyebiliriz. Firma ürün çeşitliliğine de önem verirken bölgelere ve ülkelere göre özel üretimler de yapabilmektedir.

İlginizi Çekebilir :  İmar Barışı Nedir Nasıl Başvuru Yapılır Ve Kapsamı Nedir

Gerekli Şartlar

Continental firması çok uzun süredir ülkemizde faaliyetlerine devam etmektedir. Firmadan lastik bayiliği almak isteyen kişilerin beli bir miktar sermaye sahibi olması gerekir.  Şube açmak için ortalama olarak 800 bin TL gerekiyor. Bayilik alan kişiler sadece Continental adına işlem yapabilir ve sadece Continental ürünleri satabilir. Aynı zamanda bayilerin bir ticari engelinin bulunmaması gerekiyor.

Lassa Lastik Bayiliği

Lassa’da lastik sektöründe önde gelen firmalardan birisidir. Firma 1974 yılında kuruldu. Lassa, Sabancı Holding bünyesinde kurulmuştur ve %100 yerli sermayeye sahiptir. Lassa, kendi alanında çok kaliteli bir şekilde üretim yapmaktadır. Ülkemizdeki bilinirliliği çok yüksek olan Lassa dünya genelinde de 50 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Lastik Bayiliği

Gerekli Şartlar

Lassa bayiliği almak için ilk olarak teminat vermeniz gerekir. Firmaya ortalama olarak yatırım maliyeti ise 500 bin TL’dir. Lassa bayiliği almak isteyen bir şubenin en az 250 – 300 metrekare kullanım alanı olması gerekir. Aynı zamanda bayilerin sektör deneyiminin de olması gerekmektedir. Bayiler işlerine sahip çıkarken şubelerinin başında yönetici olarak da durması gerekir. Şubelerde alanında uzman personel çalışmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ