KAGİDER Nedir Amaçları ve Görevleri Nelerdir

Asil Türk kadını iş yaşamına girerek girişimcilikleri ile ön plana çıkması, kalkınma ve çağdaşlaşma açısından çok önemlidir. Bu yazımızda KAGİDER Nedir Amaçları ve Görevleri Nelerdir konulu makalemizi inceleyelim.

KAGİDER

Kısaca KAGİDER Nedir?

Açılımı Türkiye Kadın Girişimciler Derneği olan kuruluş Eylül 2002‘de kurulmuştur. Faaliyete başlarken 37 kadın girişimci ile yola çıkan dernek kar amacı gütmeyen ülke çapında çalışmalar yürütmektedir. KAGİDER merkez olarak İstanbul’da faaliyet gösterir.

KAGİDER kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içine girerek genç kadınların iş hayata adım atmalarında yardımcı olmak girişimci olmayı arzulayan kadınlar için eğitim desteği vermek güzel yerlere gelmiş girişimci kadınları rol almak ve arttırmak amacıyla bir çok proje yürütmüştür. KAGİDER yaklaşık 300 kadın girişimcisi ile güçlenmeye ve büyümeye devam eden bir kuruluştur.

Kagider Misyonu Ve Vizyonu

KAGİDER kuruluşunun misyonu kadın girişimci sayısını arttırmak ve sosyal-ekonomik alanlarda kadının konumunu yükseklere çıkarmaktır. Vizyonu ise; kadın üreterek, varlığını özgürce ortaya koyabilecekleri karar süreçlerinde etkin halde bulunabilecekleri bir dünyaya ulaşmaktır.

Kagider Temsilcilikleri Ve Üyeleri

Derneğin Ankara ve Avrupa Birliği olarak iki tane temsilciliği bulunmaktadır. Ayrıca Yurt içinde bulunan;

Sektörel Dernekler Federasyonu,

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı,

W20 İcra Kurulu,

C20 İcra Kurulu,

Kadın Emeği ve İstihdamı Girişimi Platformu,

Haklı Kadın Platformu,

Denge ve Denetleme Ağı,

Global Girişimcilik Haftası İcra Kurulu,

KOSGEB Girişimci Konseyi,

Uluslararası Girişimcilik Vakfı,

BM Global Compact WEPs Çalışma Kurulu,

TÜSİAD Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu,

Çalışma Bakanlığı Kadın İstihdamı Ulusal İzleme ve Koordinasyon Kurulu,

Kadın Liderlik Platformu,

İstanbul Kalkınma Ajansı Kurulu,

KALDER,

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve

Yöneticileri Vakfı,

gibi kuruluşlarda KAGİDER üyeliği bulunmakta ve işbirliği ile çalışmalar yürütülmektedir. Bunun yanında yurtdışında bulunan bazı kuruluşlar ile de üyelik ve işbirliklerinde bulunulmaktadır.

Genç KAGİDER

Kagider Ve Gençlik Çalışmaları

Kuruluşun gençlik komisyonu da misyonlar ve vizyonlar çerçevesinde çalışmalar yürütmektedir. GENÇ KAGİDER 18-30 yaş arası gençlerin katılabileceği bir komisyondur. Gençlerin toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığının gelişiminin artması hedeflenmektedir. Genç kadınların iş hayatında söz sahibi olmaları için eğitimler paneller düzenlenmektedir. KAGİDER gençlik faaliyetleri ile Türkiye genelindeki tüm gençler ile iletişim halinde olma imkanı bulmaktadır. İnteraktif paneller, liderlerle iletişimlerde bulunma, gençlere staj imkanı sunma, eğitimler verme ve projeler oluşturma Genç KAGİDER’ in faaliyetlerine örnek olarak verilebilir. GENÇ KAGİDER’in yürüttüğü projeleri; Geleceğin Kadın Liderleri, Okyanus Yolcuları, Kars’taki Kızlar İlerliyor, Genç Fikirler Güçlü Kadınlar olarak sayabiliriz.

İlginizi Çekebilir :  İBAN Numarası Nedir Ve İban Numarası Nasıl Öğrenilir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ