İş Garantili Geleceğin Meslekleri Nelerdir

Yüksek genç nüfusumuzla, ilerleme için en temel şartı içinde barındıran yüksek potansiyelli bir toplumuz. Özellikle genç nüfusta geleceğe dair doğru adımları atma safhasında kararsızlıklar ve tereddütler sıklıkla yaşanmakta. Her geçen gün değişen dünya ve toplum yapısı sebebiyle bir zamanlar fazla ilgi gören meslekler artık gerekli oranda ilgi görmüyor. Bu alanda kendini hazırlayan genç nüfus da işsizlik sorunuyla karşı karşıya kalıyor. (İşsizlik Nedir Nasıl Hesaplanır İşsizlik Türleri Ve Açıklamaları makalemiz için tıklayınız.)  İşsizlik sorunu herkes için korkulu bir durum olmakla birlikte gerekli incelemeler ile doğru kararlar alınabilir.

İş Garantili Geleceğin Meslekleri

Sizin için genel yaşantı içerisindeki hemen her değişimi inceleyerek neler geleceğin meslekleri olabilir araştırdık. Geleceğin meslekleri içerisinden sizin de yatkın olduğunuz bir alan bulunması olasılığı oldukça yüksek zira her geçen gün konu çeşitliliği ve alan genişliği artmakta. Bakalım geleceğin meslekleri neler?

Geleceğin Meslekleri Nelerdir

Teknolojinin dünya genelinde geldiği nokta, hayatın her alanına nüfuz etmiş olması bu alandaki işlerin hepsinin gelecek vaat eden meslekler olmasını sağlıyor. Peki, geleceğin meslekleri denince akla ilk gelen bu teknoloji alanında nasıl iş fırsatları var?

 • 3D üretim mühendisliği
 • Yapay zekâ eğitmenliği
 • Yazılım mühendisliği
 • Robot teknisyeni
 • Veri tabanı yöneticisi
 • Web tasarımcılığı

Gibi örnekler ilk akla gelenler olabilir. Ama her ne olursa olsun teknoloji göz ardı edilmemesi gereken en önemli alanlardan.

 • Finans sektörü de her geçen gün büyüyen ve ilgi gören bir alan finans ve borsa analizi yapabilen nitelikli kişilere de ihtiyaç her geçen gün artmakta. Bu alanlarda kendinizi geliştirmek de ileride iyi bir meslek sahibi olmanıza yardım eder.
 • Şu anda da iyi bir meslek kapısı sunan ve geleceğin meslekleri dendiğinde kendisine duyulan bu ilginin son bulmayacağını tahmin ettiğimiz bir diğer alan sağlık sektörü. Tüm toplumlarda temel yaşam olanaklarının en iyi seviyeye ulaştırılması, toplum refahının artırılması için bu alanlara ilgi her geçen gün artmakta. Siz de sağlık sektöründe çeşitli görevlerle yer alabilirsiniz.
 • Her geçen günde artan suç oranları ile psikoloji, kriminoloji, hukuk gibi çeşitli meslek grupları da ileride ihtiyaç duyulacak geleceğin meslekleri listesine girmeyi başarıyor.

Geleceğin Meslekleri

Sonuç Olarak

Toplumu ve dünyadaki değişim ve gelişimleri doğru analiz ederek gelecekte bizi nelerin beklediğini tam kesin olmamakla birlikte tahmin edebiliyoruz. Bu tahminler çerçevesinde geleceğin ihtiyaçları ile şekillenecek meslek gruplarını da listeleyebiliyoruz. Sizin için hazırladığımız geleceğin meslekleri listesi ile biraz olsun fikir sahibi olmanızı sağlamış olmayı umut ediyoruz.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin ile Alışveriş Yapabileceğiniz Türk Siteleri Hangileridir
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. uykusuzyazar dedi ki:

  Aslında evet finans sektörü her geçen gün gelişiyor tabi ki ama bu sektörde yerini almak isteyen kişi sayısı da artmaya devam ediyor. Geleceğin meslekleri aynen dediğiniz gibi yazılım üzerine olacak.

BİR YORUM YAZ