İran Kendi Ulusal Kripto Parasını Çıkarıyor

Altcoin Piyasası Hızlanıyor

Coin piyasasının belki de en çekişmeli ürünlerinden olan altcoinler için, sürekli bir rekabet durumu organize ediliyor. Karşımıza çıkarılan bütün bu seçimlerden ve beklentilerden herkes için bir fayda üretmek istiyoruz. Yeni nesil altcoinler, biraz daha farklılık bazında karşımıza çıktığı için ülkelerin kendi gelişimlerini odak noktası yaptığımız için çalışmalar büyüyor ve hızlanıyor diyebiliriz. Alternatif farklılıkların tamamına yakınında, farklı ambargoların bir çözümü olduğunu görüyoruz.

İran Ulusal Kripto Parasını Çıkartıyor

İran kripto para konusunda yaptığı çalışmalarda, genellikle yaptırımlara bir çözüm üretmenin derdinde olduğunu söylüyor. Ambargolara çözüm üretmek ve ekonomik anlamda biraz daha sıkıntıları çözmek isteyen İran için, yerli kripto para çıkarma sevdası sürüyor. Günümüzün belki de en çekişmeli savaşı olan ticaret savaşında, pek çok ülke kendi safında bir şeyler üretmenin derdine düşmüş durumda. İran da yeni nesil kripto parası ile altcoinler konusunda bir yenilik yapmayı düşünüyor.

Ülke İçi Kullanılması İlk Amaç

Yapılacak olan çalışmada, İran kripto parasının ağırlığı ülke içinde kendini gösterecek. Bu konuda karşımıza sadece bu bilgi çıkmıyor elbette. Aynı zamanda bu para birimi, resmi olarak riyal üzerinden işlem görecek. Yani İran’ın resmi para birimi ile çalışacağı için, birbirlerini de desteklemiş olacak. Bu yöntemi kullanarak baskılardan kurtulmayı amaçlayan İran, piyasa içerisinde en azından biraz rahatlama ortamı yaratmayı düşünüyor.

Teknolojik Baskıya Ekonomik Cevap

Blockchain teknolojisi ile çalışacak olan bu kripto para birimi, sistemlere entegre olması açısından oldukça önemli bir yere sahip. Merkez bankası ile birlikte hareket eden İran hükümeti, önümüzdeki 3 ay içerisinde sonuca ulaşacağının bilgisini veriyor. 2015 senesinde yaşanan nükleer silah krizi ile ilgili olarak süren ambargolar ve ekonomik yaptırımlar, yeni nesil ambargolara da gebe olabilir. Örneğin Trump yönetiminin Petro’ya yaptığı baskıyı (Venezule’nin yeni kripto parası) İran’ın yeni kripto parasına da yapabilir.

İlginizi Çekebilir :  Tether Nedir Kripto Para Birimi Tether Coini Kim Piyasaya Sürdü

Ekonomik Çıkarlar Söz Konusu

Yapılan açıklamalar ve çalışmalar gösteriyor ki, söz konusu bir ekonomik krizin çözülmesi ya da önlenmesi için, yeni nesil dijital paraların emeği çok büyük. Bu yüzden insanların ihtiyaçlarına dair organize edilen her bir fırsatı ve detayı kendi içinde ortaya çıkarıyor, sizler için de kaçırılmayacak fırsatları sunuyoruz. Türkiye üzerinde yaşanan ekonomik kriz belirtilerine, bir de ABD destekli İran ekonomik krizini koyarsak, dijital para düşünen pek çok ülkenin birbirleri ile uyum içerisinde çalışması, ekonomik dengeyi ve borsayı da bu konuya dair gündeme getirmesi önemli bir seçim yaratıyor.

İran Kendi Ulusal Kripto Parasını Çıkarıyor

Alt coinlerin, BTC piyasasındaki etkisi hiç de yadsınamaz bir güce sahip. Kişisel farklılıkların ve beklentilere dair büyütülen çözümlerin karşımıza çıkması için, durmadan kapsamı büyüyor kripto paranın. Ülkelerin de konuya bu denli hızlı yaklaşması, en azından ekonomik bir soluk olarak görülse de, uzun vadede bir borsa oluşturur mu acaba? Bunun da sonuçlarını gözlemliyoruz. En kısa zamanda yeni gelişmeleri sizlere sunacağız. Kripto Para Makaleleri ve Açıklamalı Tanıtımları İçin Lütfen Linke Tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ