Google Maps Nedir Ve Haritalar Çevrimdışı Nasıl Kullanılır

Google Haritalar, aradığımız adresi bulmada hayati öneme sahip olan bir uygulamadır. Hiç kimseye ihtiyacımız olmadan bu uygulama sayesinde istediğimiz adresi kolayca bulabiliriz. Bu yazımızda Google Maps Nedir Ve Haritalar Çevrimdışı Nasıl Kullanılır konulu makalemizi inceleyeceğiz.

Google Maps Nasıl Çevrimdışı Kullanılır

Google Maps Nedir

Google Maps, Dünyanın en büyük internet arama motoru olan Google şirketinin tüm dünyadaki kara parçalarını harita olarak bizlere sunduğu bir uygulamadır. Maps kelimesinin Türkçe karşılığını Haritalar olarak çevirebiliriz.

Google Haritalar Kullanımı  

Google Maps gerçekten hayat kurtarıcı bir uygulamadır. Gittiğiniz yer hakkında hiçbir bilginiz olmasa bile bu uygulama sayesinde istediğiniz adresi rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ancak, Google haritaların sorunsuz çalışması için iyi ve istikrarlı bir internet bağlantısına ihtiyaç duyuyorsunuz. Bununla birlikte, ülkemizde bizi sık sık ortada bırakan bir internet altyapısı var. Fakat, Google Maps’in bu sorun içinde bir çözümü bulunmakta. Diyelim ki seyahate çıkıyorsunuz ve hiç bilmediğiniz bir şehre gidiyorsunuz. Google’ın çevrimdışı haritalar özelliğini kullanarak bu şehirde rahatlıkla gezebilir ve kaybolmazsınız.

Bu haritalar uygulamasının çevrimdışı özelliği sayesinde herhangi bir internet bağlantınız olmadan Google Maps’i kullanabilirsiniz. Kullandığınız cihaz, ister Android isterse IOS  işletim sistemli olsun bu özelliği aktive edebilir ve haritaları çevrimdışı kullanabilirsiniz. Peki, çevrimdışı haritalar özelliğini nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Bunu öğrenmek istiyorsanız, sizler için aşağıda maddeler halinde açıkça anlattık.

Google Maps Çevrimdışı Kullanımı

  1. Adım: Cihazınızda, Google Haritalar uygulamasını açın.
  2. Adım: Uygulamayı açarken internete bağlı olun ve mutlaka oturum açtığınızdan emin olun.
  3. Adım: “Kadıköy” gibi bir yer araması yapın.
  4. Adım: Altta, yerin adının ve adresinin ardında “diğer” seçeneği bulunmakta. Buraya tıklayın.
  5. Adım: Çevrimdışı haritayı indir seçeneğine basın ve indirin.
İlginizi Çekebilir :  Amatör Telsizcilik Nedir Nasıl Olunur Ve Ne İşe Yarar

Artık internet bağlatınız olmasa bile “Google Maps” uygulamasını kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ