Bitcoin Diamond Nedir Ve Bitcoin İle Karşılaştırılması

Son dönemde adından sıkça söz ettiren kripto paralar giderek ilgi çekmektedir. Bu Yazımızda Bitcoin Diamond Nedir Ve Bitcoin İle Karşılaştırılması konulu makalemizi inceleyeceğiz.

Bitcoin Diamond Nedir

Bitcoin Diamond Nedir?

Bitcoin, neslinin ilk kripto para birimi olarak kabul edilir. Bitcoin geçtiğimiz sene içerisinde önce Bitcoin Cash sonra da Bitcoin Gold gibi altcoinlerin oluşumuna liderlik etti.  Bitcoin’in hard forkuyla oluşan bu kripto paraların ikisi de market hacmi sıralamasında yerlerini kapmış durumda.

Bitcoin Diamond, Bitcoin’in 495866. bloğunda ortaya çıkan hard fork sonucunda yaratılan yeni kripto-para birimidir. ‘Team-EVEY’ ve ‘Team-007’’ adlı 2 Bitcoin mining grubunun öncülüğünde piyasaya çıkan kripto-paranın ana amacı Bitcoin’in yüksek işlem ücretlerine ve işlemlerin yavaş gerçekleşmesine çözüm bulmaktı.

Bitcoin Diamond topluluğuna göre yeni kripto para birimi Bitcoin de bulunan eksiklerini tamamlamaktaydı. Kullanıcılara daha hızlı işlem onayları ve daha güvenli bir platform oluşturmayı vaat ediyordu.

Bitcoin’in 10 katı kadar piyasaya sürülecek olan kripto paranın yüksek koin sayısı sayesinde düşük işlem ücretleri sağlaması umuluyor.

Bitcoin Diamond Kimler Destekliyor?

Bitcoin Diamond piyasaya sürülmeden önce ilk desteğini ünlü borsa olan Binance tarafından aldı. Binance yaptığı açıklamada, Bitcoin’i olanlara 10 katı kadar Bitcoin Diamond vereceğini söyledi ve yaptı.

Bitcoin Diamond Madenciliği Nedir?

Madencilik, kripto paraların en önemli yapıtaşıdır. Çünkü piyasaya sürülen kripto para birimlerinin yanında piyasaya üretilerek çıkacak kripto para birimleri de bulunmaktadır. Bu kriptoları madenciler matematiksel bir problem çözerek üretiyorlar.

Bitcoin Diamond da madenciliği, işlemlerin yapıldığı ve onaylandığı, yeni blokların oluşturulduğu bir sistemdir. Bitcoin Diamond da madenciler genellikle GPU madencilerini meşgul eden X13 algoritmasını kullanırlar ve madencilerin ödül sistemi ise, her blok başına 0,5 BTX’tir.

İlginizi Çekebilir :  Pardus Nedir Ne İşe Yarar Pardus Sürümleri Ve Diğer Bilinmesi Gerekenler

Bitcoin Diamond Ve Bitcoin Karşılaştırılması

  • Bitcoin Diamond 210 Milyon tedarik edilecekken, Bitcoin 21 milyon tedarik edilecektir.
  • Bitcoin Diamond da her blok 8MB oluşurken, Bitcoin de her blok 1MB’dan oluşmaktadır.
  • Bitcoin Diamond her blok başına madencilere 0,5 BTX verilirken, Bitcoin’de her blok başına 12,5 BTC olmaktadır.
  • Bitcoin oranla Bitcoin Diamond, daha hızlı ve daha düşük ücretlerle işlem yapmaktadır.

Bitcoin Diamond Ve Bitcoin Farkları

Bitcoin Diamond Nereden Alabilirim?

Bitcoin Diamond, maalesef herhangi bir Türk borsasında bulunmuyor. Sadece 21 Yabancı borsasında bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek olan diğer Kripto-Para makaleleri ve bu kripto-para makalelerinin detaylı açıklamaları için lütfen linke tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ