Baby Shower Partisi Nedir ve Baby Shower Nasıl Yapılır

Baby Shower Partisi Nedir

Günümüzde çok yaygınlaşan baby shower partileri genellikle anne adaylarının doğumuna bir ay kala düzenledikleri organizasyonlardır. Bu organizasyonların amacı bebeğin gelişini kutlamak ve anne adayının moralini yükselmektir. Organizasyonu genellikle yakın arkadaşların hazırlamasına karşın anne adayının ve eşinin de hazırladığı olabilir. Bu parti için anne adayı ve yakın arkadaşları aynı kıyafeti giyip güzel bir konsept hazırlayabilir.

Baby Shower Partisi Nedir Nasıl Yapılır Ve Kullanılan Malzemeler Nelerdir

Baby Shower

Partiye Kimler Davet Edilir?

Partiye yakın dostlar, akrabalar davet edilir. Davete katılanlar, anne adayını mutlu edecek, gelecek olan bebeğin ihtiyaçlarına göre hediyeler alırlar. Bu vesileyle anne ve baba adaylarının omuzundaki yük maddi ve manevi olarak hafiflemiş olur.

Nerede Düzenlenir?

Parti evde düzenlenebileceği gibi başka bir mekanda da düzenlenebilir. Bir organizasyon firmasıyla anlaşarak işleri kolaylaştırabilir ve daha çok misafir ağırlayabilirsiniz. Daha mütevazi küçük bir parti için evinizi tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin istediğinize ve zevkine kalmaktadır.

Nasıl Süslenir?

Çeşitli süslemeler yaparak ortamı renklendirebilir, oyunlar oynayabilir, şarkı söyleyip dans edebilir, ikramlar hazırlayabilir, gönlünüzce eğlenip bu güzel duyguyu tüm sevdiklerinizle paylaşarak kusursuz bir gün geçirebilirsiniz. Baby Shower’ın en güzel yanlarından biri de doğuma doğru geri sayımda böylesine keyifli vakit geçirirken çevrenizden aldığınız güzel dilekler ve destek olmaktadır.

Yarışmalar Düzenlenebilir

Partide anket tarzında sorular hazırlayıp yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Örneğin soruları hazırlarken bebeğinizin cinsiyetini duyurmadıysanız cinsiyetini sorabilir veya annenin kaç kilo aldığı, bebeğin kaç haftalık olduğu gibi çeşitli sorular sorarak en çok doğru cevap verene göre birinciyi belirleyip farklı aktivitelerde bulunabilirsiniz. Bunun sonunda kazanana küçük hediyeler verebilirsiniz.

Gelecek Çocuğa Özel

Bugüne özel anne ve baba adayı doğacak çocuğunun gelecekte izlemesi için güzel bir video hazırlayıp fotoğraflar çekebilir. Partinin sonunda bebeğin ismi, doğacağı günün tarihi, veya hoş geldin gibi yazılarla süslenmiş pasta kesilir.

İlginizi Çekebilir :  Atla Terapi Nedir Tedavi Yöntemi Ve Nasıl Yararlanılır

Baby Shower Partisi Malzemeleri Nelerdir?

Bir anne adayıysanız ve doğacak bebeğiniz için bir baby shower partisi düzenlemek istiyorsanız ilk önce bu partiyi nerede yapacağınız önemlidir. Eğer bir organizasyon şirketiyle anlaştıysanız elbette size çok iş düşmüyor. Ama evde sevdiklerinizle rahat bir ortam hayali kuruyorsanız doğacak minik bebeğinizin cinsiyetiyle ilgili bir konsept oluşturabilirsiniz.

Süslemeler

Partinizde kullanacağınız malzemelerden en önemlisi süs eşyalarıdır; evinizin duvarlarını istediğiniz afiş ve posterlerle süsleyebilir, gelen misafirlerinize çocuğunuzu anımsatacak magnetler, oyuncaklar, sevimli toka ve taçlar hediye edebilirsiniz. Son zamanlarda bebeğinizin isminin yazılı olduğu kapı süsleri, küçük örgü eşyalar sıklıkla kullanılmaktadır.

İkram

Misafirlerinize hangi ikramlarda bulunacağınız sizin tercihinizdir. Samimi ve güzel bir sofrada sevdiklerinizle doğacak bebeğiniz hakkında konuşmak size çok iyi gelecektir. Eğer partiyi siz organize ediyorsanız yardım almayı deneyin çünkü siz bir anne adayısınız kendinizi çok yormamanız önemlidir.

Gün sonunda masaya getirdiğiniz pastanız bu partinin vazgeçilmezidir. Bunu bebeğinizin ilk pastası olarak düşünün, o yüzden dilediğiniz gibi süsleyin.

En Önemli Kısmı Fotograflar

Baby Shower Partisinin en can alıcı noktası ileride dönüp baktığınızda gülümseyeceğiniz fotoğraflar çekmektir. Bunun için fotoğraf makinesi ya da akıllı telefonlarınızı kullanabilirsiniz.

Baby Shower Partisi Nasıl Yapılır

Baby Shower Partisi

Baby Shower Partisi ve Aktiviteler

Unutmayın, bu parti sizin ve çocuğunuzun iyi hissetmesi için organize edildi, o yüzden konuklarınızla çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Sizin de dahil olduğunuz, yorulmayacağınız oyunlar oynayın ve eğlenmeye bakın. Örneğin son zamanların popüler baby shower oyunu bez bağlama oyununu tercih edebilirsiniz.

Gelen çocuklarla ve anneleriyle iletişime geçmek size iyi gelecektir. Onlardan bol bol tavsiye alın. Doğum çok yakın, stresinizi atın ve hamileliğinizin tadını çıkarın.

Bol bol gülün ve eğlenin. Hamilelik aslında oldukça kısa bir süreçtir; ağrılarınız, şişlikleriniz sizi zaman zaman yorsa da bebeğinizi kucağına alacağınız zamanı düşünün ve mutlu olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ